Przewodnik po półfabrykatach - sztyfty do kolczyków

Mamy dla Was prosty sposób na stworzenie kolczyków - przydadzą się szczypce jubilerskie lub inne narzędzie do odgięcia ogniwek, baza do kolczyków i zawieszka lub kamień. Połącz je w sposób, jak odpowiada Ci najbardziej. To Ty wybierasz rozmiar, kolor i styl - a my dostarczamy elementy :)

 

 

Wybierając sztyfty - bazy do kolczyków zwróć uwagę czy mają otwierane czy zamknięte kółeczko. Otwierane nie będzie wymagało dodatkowych elementów - oprócz zawieszki, łańcuszka czy kamienia. Przy zamkniętym, zlutowanym kółeczku należy dokupić dodatkowe ogniwko w wybranej wielkości i grubości.

Wystarczy odgiąć ogniwko, założyć wybraną zawieszkę charms i zagiąć je z powrotem. 

Baza z otwieranym kółeczkiem:

 

Baza ze zlutowanym kółeczkiem i dodatkowym ogniwkiem:

 

Sztyfty, pełniące rolę baz do kolczyków mogą być minimalistyczne lub ozdobne. Te najprostsze to płaskie kółeczka, wypukłe kulki czy kwadraciki. Z bardziej ozdobnych są do wyboru m.in. podwójne kwadraty czy kółka, okrągłe i młotkowane czy rozetki.

Ozdobna podwójna baza:

 

Do najczęściej wybieranych sztyftów należą wypukłe kulki. Możesz wybrać ich rozmiar. To typ kolczyka, który dobrze wygląda nawet sam w sobie. Z dodatkową zawieszką jest jeszcze ciekawszą ozdobą, a wciąż dyskretną i lekką.

Najpopularniejsza baza - kulka:

 

Samodzielne składanie kolczyków przy użyciu baz - sztyftów pozwala na stworzenie dopasowanych zestawów biżuterii. Jest to prosta metoda na to, by mieć w swojej kolekcji ozdoby idealnie pasujące do swojego stylu.