POZNAJ RODZAJE ŁAŃCUSZKÓW
Prezentujemy Wam krótki i praktyczny poradnik, jak rozpoznawać i odpowiednio dobierać sploty łańcuszków. Dzięki temu, łatwiej będzie skompletować idealny naszyjnik lub bransoletkę.

Klikając w nazwy kategorii, możesz zobaczyć jakie łańcuszki danego typu mamy w ofercie

Pancerka - jeden z najpopularniejszych typów. Jego nazwa wywodzi się z tego, że jest bardzo wytrzymały, co kojarzy się z pancerzem. Ogniwa w tym łańcuszku są płaskie, a brzegi oszlifowane. To sprawia, że splot przepięknie odbija światło, dając interesujący efekt. Jest masywniejszy niż pozostałe, lecz produkowany także w delikatnych wersjach, dlatego ten rodzaj mogą nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni, zależności od masy i budowy łańcuszka.

Ankier - pochodzi od angielskiego słowa anchor, oznaczającego kotwicę, ponieważ splot przypomina łańcuchy służące do jej mocowania. Zazwyczaj w łańcuszkach tego typu ogniwo znajduje się na środku i łączy kolejne dwa elementy. Istnieją też wersje, w których ogniwa nie są zupełnie owalne. Jest to uniwersalny łańcuszek, pasuje do wielu różnych typów zawieszek.

Kostka - splot składa się z połączonych ściśle kostek, stąd jego nazwa. Jest to lekki i delikatny typ, należy więc zwracać dużą uwagę na to, by go nie uszkodzić.

Linka - nazywany również jako wąż, ogon węża lub żmijka, ponieważ splot ten przypomina łuski węża. Łańcuch linkę tworzą nie tyle ogniwa, co moduły. Pięknie się prezentuje i układa na dekolcie, jednak jest delikatny, więc należy bardzo uważać, aby go nie uszkodzić.

Cardano - łańcuszek składa się z modułów połączonych przegubami Cardano. Przypomina opisaną powyżej linkę, wyjątkowo ładnie się układa. Produkuje się łańcuchy Cardano o przekroju ośmiokątnym, kwadratowym lub okrągłym.

Singapore - czasem określana jako 'skręcona pancerka' - ogniwa przypominają nieco pancerkę, jednak dzięki minimalnemu skręceniu całość nabiera wyjątkowego, ozdobnego charakteru. Przestrzenny splot sprawia, że jego konstrukcja przypomina strukturę DNA.

A teraz krótka ściąga:

 

Kolejnym wyzwaniem jest dobór odpowiedniej długości łańcuszka. Na poniższym obrazku dokładnie widać, jak konkretne długości układają się na dekolcie.