Jak zrobić samemu naszyjnik łapacz snów?
Marzy Ci się oryginalny, unikatowy naszyjnik 'łapacz snów'?

Łap instrukcję, jak go szybko i z łatwością, a przede wszystkim własnoręcznie zrobić przy użyciu elementów z 925.pl!

Zacznijmy od pochodzenia i symbolicznego znaczenia łapacza snów. Jest on uznawany za amulet szczęścia, a swoje korzenie ma wśród Indian w Ameryce Południowej. Legenda głosi, że powstał, gdy pewna Indianka poszukiwała sposobu na nocne koszmary, które dręczyły jej dziecko. Starsza kobieta z jej wioski doradziła jej, by z gałązek wierzby i włókien bawełny zrobiła tzw. 'sieć życia'. Od czasu, gdy kobieta powiesiła powstały 'łapacz snów' obok śpiącego dziecka, jego koszmary minęły. Stąd ozdobę tę uznano za amulet, który nie tylko chroni przed sennym koszmarami, ale też przed wszelką złą mocą. Sieć w kole traktuje się jako swoisty filtr, który zatrzymuje negatywne moce, a powiewające piórka lub wstążki symbolizują ich znikanie, ulatnianie się.

Jest on używany jako biżuteria w stylu etnicznym/boho, a także w wystroju wnętrz - przede wszystkim w pokoikach dziecięcych. Często występuje również na ubraniach, pościeli czy akcesoriach lub jako wzór tatuaży.

Poniżej przestawiamy instrukcję, jak wykonać samodzielnie naszyjnik 'łapacz snów' - który oprócz funkcji amuletu, jest oryginalną ozdobą w boho stylu.

 

Najpierw musisz przygotować wszystkie elementy:

  1. Dużą rozetkę,
  1. Trzy zawieszki piórka,
  1. Trzy ogniwka łączące powyższe elementy,
  1. Większe ogniwko, by zawiesić rozetkę na łańcuszku,
  1. Łańcuszek,
  1. Narzędzie - tzw. kleszcze, żeby połączyć wszystkie elementy.Za pomocą kleszczy, odegnij ogniwka i włóż w dziurki rozetki, zostawiając odpowiedni odstęp. 

Na ogniwka załóż zawieszki piórka i wtedy również za pomocą narzędzia zamknij ogniwka, by nie spadały. 

W ten sam sposób załóż większe ogniwko na środku górnej części rozety. 

Teraz tylko wystarczy przewlec łańcuszek przez ogniwko! 

Oczywiście możesz też użyć innych elementów, żeby urozmaicić naszyjnik według swojego pomysłu. W ten sam sposób możesz wykonać również kolczyki - używając bigli jako bazy. Do dzieła! :)