Jak dobrać biżuterię na prezent?

Jak dobrać biżuterię na prezent?

Nie jest to zbyt oryginalna, ale bardzo trafiona zasada - biżuteria jest jednym z najlepszych prezentów dla kobiety (i nie tylko!). Nadaje się na mnóstwo okazji - urodziny, Dzień Kobiet, Walentynki, rocznicę... Nie ma święta, które nie uświetniłby prezent w postaci pięknej ozdoby. Ale wiadomo też, że dobór odpowiedniej biżuterii nie jest łatwy. Oprócz wyczucia gustu obdarowywanej osoby, ważny jest też rozmiar, kwestia ewentualnych alergii czy nawet to... czy na pewno ma przekłute uszy ;) Pomożemy Wam przebrnąć przez te dylematy i wskażemy uniwersalne propozycje na udany prezent.

 

1. Bransoletki

Jak wybrać długość? Najlepiej byłoby zmierzyć lub dyskretnie podpytać o długość noszonej bransoletki. Jednak jeśli to nie jest możliwe, mamy dwie najprostrze opcje. Pierwszą będzie zamówienie dodatkowego kawałka łańcuszka - tzw. przedłużki. Dopięcie jej za pomocą ogniwka do bransoletki pozwala na regulację jej długości. Drugim sposobem jest zakup bransoletki z regulowaną długością - jak np. bransoletki sznurkowe. Przesuwanie dwóchy małych guzków pozwala na idealne dopasowanie bransoletki do nadgarstka.

Uwaga! Jeżeli zamawiasz bransoletkę z łącznikiem, pamiętaj, żeby wliczyć jego wymiary do długości bransoletki.

Przedłużka do zapięcia srebro próba 925 R1 50 - 5 cmBaza do bransoletki sznurkowa granatowa, srebro 925 11-22 CM

 

2. Kolczyki

Tu głównym pytaniem jest, czy osoba, którą chcemy obdarować ma przekłute uszy i może nosić kolczyki? Nawet jeśli nie, mamy alternatywę - klipsy z kółeczkiem, do którego możemy przyczepić dowoloną zawieszkę. Są jednak bardzo duże szanse, że w uszach są dziurki - wtedy możemy wybierać między ogromnym wyborem kolczyków-sztyftów, baz i bigli - otwartych lub zamkniętych. Żeby wybrać odpowiednie, należy się zastanowić, czy ta osoba nosi kiedykolwiek duże kolczyki - jeśli tak, możemy wybrać koła z przywieszką, kolorowe chwościki lub ozdobne bigle z łańcuszkami. Jeśli nie kojarzy nam się z wyrazistymi ozdobami, najlepiej wybierać spośród sztyftów-pinów.

Klipsy do kolczyków srebro próba 925 CLIPS 2

Sztyfty Rozety ażurowe, srebro próba 925, SZ 50Sztyfty / kolczyki Gwiazdki, srebro 925 SZ 175

3. Naszyjniki

Wsród naszyjników wybór jest niemal nieograniczony... Krótkie chokery, długie z dużym wisiorkiem, naszyjniki z kryształkami, grubsze, cieńsze, w kształcie litery Y... Są klasyki, które sprawdzają się niemal zawsze - prosty naszyjnik z serduszkiem lub kółeczkiem, krótki łańcuszek z kulkami lub długi z podłużnym wisiorkiem.

Łańcuszek srebrny z kulkami, srebro 925 - 40 cm

 

Produkty powiązane
Projekt i realizacja: Most-Wanted