Przewodnik po półfabrykatach - krawaty
Chcesz tworzyć samodzielnie biżuterię, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeglądając sklepy z półfabrykatami, nie jesteś pewna/-y co do czego służy? Zastanawiasz się, jak połączyć kilka elementów w jedno? Jeśli miewasz takie myśli, spieszmy z przewodnikiem! Na pierwszy ogień - srebrne krawaty! Nie mylcie ich z elementem męskiej garderoby :)

 

Krawaty to bardzo praktyczne bazy do zawieszek i kamieni. Spośród wielu typów, rozmiarów i kształtów możesz wybrać idealne pod biżuterię, którą tworzysz. Zarówno te dostosowane pod kamienie Swarovski, jak i te do zawieszek, są w różnych wersjach - gładkich i ozdobnych. Stanowią one dodatkowe urozmaicenie naszyjnika, a przy dużych, ciężkich wisiorach sprawdzają się lepiej niż ogniwka. Dodają naszyjnikowi elegancji i wytworności.

 

Podstawową funkcją srebrnych krawatów jest ozdobne połączenie wisiorka z naszyjnikiem. Mają więc dwa otwory - jeden większy, przez który możemy przewlec łańcuszek (zazwyczaj jest na tyle duży, że pasują różne sploty) i drugi na zawieszkę (lub wypustki na kamień).  

 

W zależności więc, czy chcesz wykonać naszyjnik z zawieszką czy z kamieniem, masz do wyboru 2 typy krawatów w wielu wzorach: 

Do zawieszek:

Krawat do zawieszek ozdobny Trójkątny, srebro 925 KR 17Krawat do zawieszek ozdobny z Kwiatkiem, srebro 925 KR 18Krawat do zawieszek srebro próba 925 KRP 53

 

Do kamieni Swarovski:

Krawat do kamieni Swarovski srebro próba 925 KRK 11Krawat do kamieni Swarovski srebro próba 925 KRP 32Krawat do kamieni Swarovski srebro próba 925 KRP 26

 

Jak założyć zawieszkę na krawat?

Krawaty mają otwierane ogniwka, które za pomocą szczypców czy nawet pensety należy odgiąć, założyć zawieszkę i zagiąć z powrotem. To wszystko! :) Nie potrzebujesz do tego profesjonalnych narzędzi - choć w szczypce jubilerskie warto zainwestować, chcąc kontynuować przygodę z biżuterią. Do całości należy oczywiście dołożyć łańcuszek, który przewlekamy przez otwór w krawacie. Naszyjnik gotowy!