Ciekawostki ze świata damskich bransoletek ze stali chirurgicznej

Ciekawostki ze świata damskich bransoletek ze stali chirurgicznej

Pierwsze wzmianki dotyczące noszenia bransoletek dotyczą czasów starożytnych, kiedy biżuteria tego typu była wyznacznikiem statusu. Na ozdabianie nadgarstków mogli sobie pozwolić tylko nieliczni – bransoletki były dla nich amuletem, chroniącym przed działaniem złych mocy. Stal szlachetną odkryto trochę później, szacuje się, że w latach 1900-1915. Najpierw produkowano z niej sztućce, później zegarki i artykuły przemysłowe, aż wreszcie biżuterię. Dziś może ją nosić każdy. Co warto o niej wiedzieć?

Bransoletki ze stali nierdzewnej stały się trendem w latach 80. XX wieku

Rozwój branży jubilerskiej i odkrycie stali chirurgicznej przyczyniły się do tego, że biżuteria stalowa zaczęła zyskiwać na popularności. Wiele źródeł podaje, że już pod koniec XX wieku wyroby biżuteryjne ze stali 316L cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wpływ na to miała przystępna cena, atrakcyjny design oraz właściwości ozdób. Te ostatnie szczególnie doceniały osoby, uczulone na metale – zwłaszcza na nikiel. Biżuteria ze stali chirurgicznej zawiera go tak mało, że jej noszenie nie wywołuje reakcji alergicznej. Ciekawostką jest, że po bransoletki i inne wyroby jubilerskie zaczęli sięgać również mężczyźni. Ci, którzy wcześniej stronili od biżuterii, teraz nosili ją z dumą, a hipoalergiczna stal szlachetna w postaci bransoletek stała się dodatkiem, bez którego miłośnicy elegancji nie wychodzili z domu.

Wytrzymała, łatwa w pielęgnacji i niezwykle piękna: biżuteria stalowa

Wyroby ze stali nierdzewnej powstają dziś w najlepszych pracowniach jubilerskich na całym świecie. Ponieważ są to ozdoby odporne na uszkodzenia, cechujące się twardą powierzchnią o różnych rodzajach wykończenia, znajdują zwolenników wśród klientów w każdym wieku. Bransoletki ze stali chirurgicznej damskie przybierają formy biżuterii na łańcuszku i usztywnianych modeli typu Bangle. Każdy kolejny wzór, jaki wprowadzamy do oferty sklepu 925.pl, zaskakuje designem. Obejrzyj nasze propozycje z kategorii dodatków ze stali 316L i zamów wybraną bransoletkę dla siebie lub osoby, którą bardzo lubisz!

Projekt i realizacja: Most-Wanted