Biżuteria a styl życia - poradnik

Biżuteria a styl życia - poradnik

Biżuteria jest dla wielu z nas pasją, a także dodatkiem, bez którego nie możemy się obejść :) Jednak to, jak ją nosimy i jakie wzory wybieramy, zależy nie tylko od naszego gustu, ale też stylu życia. W zależności, czy pracuje się w biurze, gdzie wymagany jest konkretny dress code, czy codziennie ma się kontakt ze sportem i aktywnością fizyczną - wybieramy inaczej. Przygotowaliśmy zestaw propozycji biżuterii dla różnych kobiet o różnym stylu życia - sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie.

Biżuteria jest dla wielu z nas pasją, a także dodatkiem, bez którego nie możemy się obejść :) Jednak to, jak ją nosimy i jakie wzory wybieramy, zależy nie tylko od naszego gustu, ale też stylu życia. W zależności, czy pracuje się w biurze, gdzie wymagany jest konkretny dress code, czy codziennie ma się kontakt ze sportem i aktywnością fizyczną - wybieramy inaczej. Przygotowaliśmy zestaw propozycji biżuterii dla różnych kobiet o różnym stylu życia - sprawdźcie, czy znajdziecie coś dla siebie.

 

  

 

 

 

1. Praca biurowa

Biżuteria do pracy w biurze zazwyczaj powinna być elegancka, stonowana i niedominująca. Oczywiście to zależy od charakteru wykonywanej pracy i obowiązującego dress-codu. Jeśli jest mocno formalny, najlepsze będą kolczyki przy uchu, np. z krystalicznym kamieniem. Do tego naszyjnik - srebrny lub złoty, nawet sam łańcuszek lub z subtelną zawieszką. Bransoletka również może być w najprostszej postaci.

 te06 45 cm-min.jpg"}} Sztyfty / kolczyki Kółeczka z kamieniami Swarovski, srebro 925

2. Młoda Mama

Tutaj ma znaczenie tylko kwestia praktyczna - Maluszki uwielbiają łapać za wszystko co jest w ich zasięgu. Dlatego duże kolczyki mogą być ryzykowne, podobnie jak naszyjniki czy bransoletki z dużą ilością charmsów. Oczywiście chodzi o biżuterię na codzień - wychodząc z domu można bardziej zaszaleć :) Najbezpieczniejsze będą kolczyki sztyfty, naszyjniki blisko szyi (np. ozdobny łańcuszek) i sznurkowe bransoletki, których synek nie rozerwie jednym ruchem. 

Sztyfty / kolczyki Stopy, srebro próba 925 Łańcuszek ozdobny z serduszek, srebro próba 925, 45 CM

3. Sportwoman

W sportowym trybie życia również najlepiej sprawdzą się drobne, minimalistyczne ozdoby. Najlepiej takie, które nie będą o nic zaczepiać ani przeszkadzać w ruchu. Kolczyki sztyfty, krótkie naszyjniki i bransoletki - najlepiej sznurkowe, sprawdzą się w przeróżnych aktywnościach.

Zawieszka Ciężarek Fit Girl, srebro próby 925Zawieszka Hantle, srebro 925

4. Artystka

Gdy nic z wyżej wymienionych powodów Cię nie ogranicza, możesz poszaleć i postawić na większe, oryginalne ozdoby, które odzwierciedlą Twoją osobowość. W zależności co lubisz i jaki masz styl ubierania, możesz dobrać duże, wiszące kolczyki, kilkuwartstwowe naszyjniki i zestawy bransoletek. Może być dużo i wyraziście - tak jak lubisz.

 Duża zawieszka - Czaszka meksykańska, srebro próba 925kostka au-min.jpg"}}

5. W ciągłej podróży

Jeśli Twoja praca czy styl życia wiąże się z ciągłymi wyjazdami, warto mieć zestaw klasycznych ozdób, które zawsze można ze sobą zabrać i będą pasować do niemal wszystkiego. Trzeba zwrócić uwagę na to, jak przewozić je, by się nie zniszczyły. 

 Złocenie żółte Łańcuszek srebrny - ozdobny z kostkami, srebro próba 925, 40 CMZłocenie różowe Łańcuszek srebrny z kulkami, srebro 925 - 40 cm

Posty powiązane
  1. SKĄD CZERPAĆ INSPIRACJE? SKĄD CZERPAĆ INSPIRACJE?
  2. Przewodnik po półfabrykatach - krawaty Przewodnik po półfabrykatach - krawaty Chcesz tworzyć samodzielnie biżuterię, ale nie wiesz od czego zacząć? Przeglądając sklepy z półfabrykatami, nie jesteś pewna/-y co do czego służy? Zastanawiasz się, jak połączyć kilka elementów w jedno? Jeśli miewasz takie myśli,
  3. Przewodnik po półfabrykatach - bigle Przewodnik po półfabrykatach - bigle Kolejna część naszego przewodnika to bigle - inaczej uszka/zapięcia do kolczyków. Zobaczcie, który typ wybrać i jak stworzyć z nich piękne kolczyki. 
  4. Przewodnik po półfabrykatach - ogniwka Przewodnik po półfabrykatach - ogniwka Kolejna część naszego cyklu - tym razem bierzemy pod lupę bardzo mały, a kluczowy element - kółeczko, zwane również ogniwkiem :)