Zalety własnoręcznie tworzonej biżuterii

Zalety własnoręcznie tworzonej biżuterii

Zastanawiasz się, czy rękodzieło jest dla Ciebie? Chcesz zacząć, ale nie wiesz od czego? Wahasz się, czy jest to opłacalne? Chętnie rozwiejemy Twoje wątpliwości :)

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Koszty

Własnoręczne tworzenie biżuterii z półfabrykatów praktycznie zawsze jest tańsze niż zakup gotowego produktu u jubilera. Wystarczy zrobić szybki test i porównać ceny srebrnych łańcuszków na naszej stronie i cenę przykładowej zawieszki z ceną prostego naszyjnika w sklepie z gotową biżuterią.

Rada: Również przy kupnie półfabrykatów, zwracaj uwagę na ich jakość! Najlepiej kupuj te z dobrej próby srebra lub złota, ewentualnie stali chirurgicznej.

 

2. Jakość

Przy zakupie srebrnych elementów z zaufanego sklepu możesz mieć pewność co do ich jakości. Jeśli się wahasz, możesz zawsze zamówić drobny, tani element na próbę - dzięki temu możesz przekonać się jak wygląda i jak reaguje ze skórą, nie tracąc przy tym pieniędzy.

 

3. Różnorodność

Mając do wyboru kilkadziesiąt łańcuszków i setki charmsów, bez problemu złożysz unikatowy naszyjnik, którego nikt inny nie ma. Kupując u jubilera, musisz wybierać z gotowych wzorów, często podporządkowanych obecnym trendom, a przez to mniej oryginalnych.

 

4. Pasja

Rękodzieło, oprócz tych praktycznych zalet, może stać się czymś więcej - Twoją pasją. Składanie biżuterii to twórczy i zajmujący sposób na spędzanie wolnego czasu. Wystarczy zacząć, żeby się przekonać, jak to wciąga. Z czasem pojawiają się kolejne możliwości i sposoby, kolejne elementy... i kolejne pomysły :)

 

5. Wyrażanie siebie 

Jak wiadomo, nasz strój i dodatki mogą być jednym ze sposobów na ekspresję tego, jacy jesteśmy. Nie ma lepszej drogi na znalezienie idealnie dopasowanej do nas biżuterii, niż tworząc ją własnoręcznie spośród setek półfabrykatów. Do dzieła!

Projekt i realizacja: Most-Wanted