Niezbędne półfabrykaty do produkcji kolczyków. Bigle angielskie bez tajemnic!

Niezbędne półfabrykaty do produkcji kolczyków. Bigle angielskie bez tajemnic!

Przystępując do produkcji kolczyków trzeba skupić się zarówno na ich wyglądzie, jak też na wymiarze praktycznym. Biżuteria do uszu to specyficzny rodzaj ozdoby: musi idealnie trzymać się w płatku ucha, a przy tym go nie obciążać. Bardzo ważnym elementem wpływającym na całokształt jest w tym przypadku zapięcie. W tym artykule opowiadamy o rodzaju zapięcia, które cieszy się uznaniem kobiet na całym świecie. Przed Tobą... bigle angielskie w srebrnej odsłonie.

Nie takie zwykłe zapięcie do kolczyków: bigle angielskie i ich zalety

Bigle angielskie to starsi bracia klasycznych bigli, które przekłada się przez płatek ucha i zapina, zahaczając o specjalne oczko. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych zatyczek. W przypadku bigli angielskich, założenie kolczyków jest jeszcze łatwiejsze – ten typ zapięcia posiada niewielką ruchomą klapkę. Całość działa na tak zwany "zatrzask": po włożeniu kolczyka do dziurki należy go zapiąć, co zostanie potwierdzone charakterystycznym dźwiękiem. Mechaniczne zamknięcie pozwoli stabilnie utrzymać ozdobę go w uchu. Tym sposobem biżuteria pozostanie na miejscu, a jej niespodziewane wypadnięcie będzie niemalże niemożliwe. B igle angielskie srebrne uchodzą za najbezpieczniejszy rodzaj zapięcia do kolczyków. Stosuje się je najczęściej do ozdób wysadzanych kamieniami, które są stosunkowo ciężkie i wymagają szczególnej ochrony przed zgubieniem. Przez wzgląd na ich elegancki design, bigle angielskie bywają nazywane zapięciem luksusowym. Cudownie komponują się z ekskluzywnymi kolczykami ze szlachetnych kruszców najwyższej jakości. W celu wyjęcia ozdoby z ucha wystarczy otworzyć mechaniczny zatrzask, co można wykonać jednym ruchem. Mowa zatem o praktycznych i wygodnych w użytkowaniu elementach, podnoszących prestiż biżuterii, w której zostaną zamontowane.

Bigle angielskie typu lira: ozdobny i wytrzymały rodzaj zapięcia

Ciekawą wariacją na temat bigli angielskich są te o kształcie liry. Pozostają niezwykle subtelne, gdyż zatrzask znajduje się tuż za uchem, przez co nie jest widoczny. Takie rozwiązanie wysuwa ozdobną część kolczyków na pierwszy plan – zapięcie znika z tyłu i nie odciąga uwagi od tego, co najważniejsze w biżuterii. Zapinanie i rozpinanie bigli typu lira jest równie proste, jak w przypadku innych bigli. Warto jednak postępować delikatnie, aby nie uszkodzić ozdoby. Projektując kolczyki z kamieniami, obowiązkowo uwzględnij bigiel, zapinany z tyłu. Do lżejszych ozdób możesz zastosować prosty bigiel otwarty, np. typu rybka. W naszym sklepie 925.pl zamówisz srebrne bigle w rozsądnych cenach, a zamówione ozdoby na Twoją prośbę możemy pokryć złoceniem. Od zapięcia wiele zależy! Dbając o jakość swoich wyrobów stosuj więc sprawdzone rozwiązania, które są wykorzystywane w biżuterii od lat.