Lutowane kółeczko - dlaczego jest potrzebne?

Lutowane kółeczko - dlaczego jest potrzebne?

Kółeczka lutowane - zastanawialiście się kiedyś do czego są potrzebne? To pytanie mogło się nasunąć, jeśli jesteście nowi na naszej stronie :) W poście poniżej wyjaśniamy wszystko.

Każda nasza zawieszka i łącznik ma jeden lub więcej otworów, zazwyczaj o średnicy ok. 1,3 mm. Może być to zwodnicze, ponieważ zdarzało nam się dostawać od Was wiadomości, że łańcuszek nie mieści się w otworze zawieszki. Uwaga - ten otwór jest za mały na praktycznie wszystkie łańcuchy. Żeby zamocować zawieszkę lub łącznik niezbędne są dodatkowe kółeczka lub inne, bardziej ozdobne elementy, na przykład tzw. krawaty. Kółeczka te, zwane ogniwkami, możecie zamówić TUTAJ, dopasowując ich grubość i średnicę do swoich potrzeb. Jeśli produkujecie biżuterię w większych ilościach, możecie skorzystać z rabatów na hurtowe ilości.

Jeśli chcecie zawieszkę oprawić w dekoracyjny sposób, polecamy wspomniane krawaty - są TUTAJ. A jeśli zamawiacie zawieszkę i nie chcecie dodatkowych "komplikacji" - polecamy skorzystać z opcji "Kółeczko lutowane", dostępnej przy zamawianiu produktu. Kółeczko to jest dużo bardziej trwałe, z prostego powodu - jest zlutowane, więc nie ma możliwości by się odgięło i otworzyło. Ma grubość 0,7 mm, więc jest lekkie i dyskretne. Do wyboru są dwie wielkości - średnica wewnętrzna 3 mm i 5 mm. Wielkość można zamawiać według uznania, proponujemy jednak kierować się wielkością zawieszki i proporcjami. Należy też zwrócić uwagę jaką średnicę będzie miał łańcuszek i jego zapięcie, żeby dało się go przewlec przez ogniwko, aby założyć na niego zawieszkę.

Ceny lutowanych ogniwek to 0,90 zł/1,10 zł, więc jest to niewielka dopłata, a w zamian pewność, że zawieszka będzie gotowa na założenie na naszyjnik :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt i realizacja: Most-Wanted