Biżuteria na wiosnę i lato

Biżuteria na wiosnę i lato

Jaka powinna być biżuteria na wiosnę i lato? Ciepłe pory roku rządzą się swoimi prawami - dlatego zawsze robimy lekkie zmiany w garderobie. Takie same porządki należą się naszej szkatułce z biżuterią - te ciężkie, ciemnie ozdoby zostawmy na jesień. Grube łańcuchy, masywne kamienie - one nie przydadzą się w upalne dni. Poniżej przedstawiamy główne zasady doboru biżuterii w ciepłym sezonie.

 

Zrezygnuj z ciężkich elementów

Mimo, że grube łańcuchy często wracają do mody, nawet w letnich stylizacjach, nie są one zbyt wygodne w noszeniu. Ocieranie masywnej ozdoby o skórę w upalny dzień może być niekomfortowe. Dużo lepiej prezentuje się komplet warstwowych naszyjników, np. w stylu boho lub choker. Ciężka bransoleta do lekkiej sukienki może również wyglądać nienaturalnie - można zastąpić ją zestawem kulkowych bransoletek z charmsami lub jedną, cienką z łącznikiem. Kolczyki z kamieniami mogą również obciążać cały look - lepiej sprawdzą się koła lub sztyfty z dowolnym wzorem.

Stawiaj na lekkość i kolor

Kolory ziemi, korale i brązy - raczej kojarzą nam się z jesienią, choć jeśli pasują one do Waszej urody i ubrań, nie ma powodu z nich rezygnować :) Na wiosnę i lato jednak bardzo pasuje złoto i różowe złoto, kolorowe kamienie lub perełki, wielobarwne bransoletki sznurkowe lub z koralików. Warto przełamać swoje przyzwyczajenia, bo wiosna zawsze motywuje do zmian i dodać trochę fantazji. Jeśli wolicie jednak zostać przy minimalizmie, srebrne bransoletki, naszyjniki z zawieszkami czy kolczyki będą w sam raz - delikatnym, nienarzucającym się akcentem.

 

Uważaj na ozdoby w wodzie czy wilgoci

Podczas ciepłych dni jeszcze uważniej niż zwykle należy zwracać uwagę na dbanie o biżuterię. Srebro nie lubi wody czy wilgoci - podobnie jak kamienie, wklejane na kleju, który może się rozpuścić. Zdejmujmy więc biżuterię przed wejściem do wody - choć nie trzeba rezygnować z kolczyków sztyftów. Nie zakładajmy zbyt wiele, gdy planujemy aktywność fizyczną - wtedy idealna będzie sznurkowa bransoletka. A gdy wychodzimy w ciepłe wieczory, możemy założyć duże, pozłacane kolczyki koła, pięknie komponujące się z opalenizną.